tvnpix
Gaz rozpylony w szkole

Uczniowie skarżyli się na duszności i bóle głowy. W szkole ktoś rozpylił gaz

Ponad 200 uczniów ewakuowano z jednej z ostrowskich szkół (Wielkopolskie). Powód? Gryzący gaz, który ktoś rozpylił w budynku. Czternaście osób skarżyło się na duszności i bóle głowy. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Chwilę przed godziną 9 strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim ktoś rozpylił gryzący gaz. Najbardziej był wyczuwalny na pierwszym i drugim piętrze budynku.

Ból głowy i duszności u uczniów

Na miejsce wezwano strażaków. Zanim przyjechali 201 uczniów i 22 nauczycieli ewakuowało się z budynku. Strażacy sprawdzili cały budynek, ale nie udało się ustalić skąd rozpylono gaz.

- Wszystkie pomieszczenia zostały przewietrzone i uczniowie mogli wrócić do klas. Pięcioro uczniów gorzej się poczuło. Skarżyli się między innymi na duszności, kaszel i bóle głowy. Po chwili podobne objawy miało kolejne osiem osób. Do szkoły wezwano karetkę. Uczniami zajęli się medycy - mówi Krzysztof Biernacki ze straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na razie jeszcze nikt nie został odesłany do szpitala.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: aa/gp Źródło: TVN24 Poznań

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.