tvnpix
Chmury szelfowe na zdjeciach Reporterów 24, Foto: Witold Ochał

"Typowy garniec marcowy, chociaż w lutym"

Wiał silny wiatr, a nad niektórymi regionami przeszły burze. Niektóre z nich przyniosły zapierające dech w piersiach widoki. Zdjęcia przysłaliście na Kontakt 24.

 

W wielu miejscach kraju pogoda była dynamiczna.

Polska znalazła się w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia Wiktoria znad północnej Skandynawii. Silnym strumieniem napływało do nas chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie z zachodu, wypierając na wschód cieplejsze.

Przed południem nad Wielkopolską pojawiły się burze - zjawisko rzadko spotykane w lutym. Wyładowania kierowały się na wschód, docierając do Ziemi Łódzkiej. Około godziny 16 grzmiało też na Podkarpaciu. Zjawiskom towarzyszyły opady deszczu, a miejscami też krupy śnieżnej.

"Garniec marcowy w lutym"

Wszystko to sprawiło, że w wielu miejsca kraju na niebie można było zaobserwować niezwykłe widoki. "Chmura szelfowa w zimie? Dlaczego nie" - tak zatytułował swoje zdjęcia Witold Ochał z Podkarpacia. Widać na nich też tęczę.

Malowniczą galerią podzieliła się z nami również Jaga_. "Dzisiaj był typowy garniec marcowy, chociaż w lutym. Temperatura nie za wysoka (6 stopni Celsjusza), trochę deszczu, odrobina krupy śnieżnej, słońce i wiatr. Pod wieczór wiatr przesuwał chmury, które podświetliło zachodzące słońce, malując fantazyjnie niebo i ziemię" - napisała.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

Autor: dd/aw Źródło: tvnmeteo.pl/ Kontakt 24