tvnpix

"To nie jest scena z filmu akcji"

Cudem uniknął śmierci kierowca samochodu osobowego, który mimo braku miejsca na drodze postanowił rozpocząć manewr wyprzedzania. "Miał szczęście, że nie zginął. Tylko dzięki kierowcy tira który zjechał na pobocze, nie doszło do czołówki" - napisał na skrzynkę Kontaktu 24 internauta, który zarejestrował groźną sytuację. "Klasyczny przykład braku wyobraźni" - komentuje zachowanie pirata drogowego Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji."Jechałem trasą z Gdyni do Szczecina. W pewnym momencie kierowca toyoty rozpoczął wyprzedzanie. Przed tirem jechał ciąg pojazdów, nie było miejsca by wyprzedzać, jednak kierowca osobówki zdecydował się na ten krok" - napisał internauta.

"Klasyczny przykład braku wyobraźni kierującego samochodem osobowym” – stwierdził w rozmowie z redakcją Kontaktu 24  Marek Konkolewski z Komedy Głównej Policji w Warszawie. „Kierowca stworzył realne, bezpośrednie i konkretne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmuszając innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania i zjechania na nieutwardzone pobocze” - poinformował policjant.

Jak dodał Konkolewski, kierowca osobówki wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni i nieodpowiedzialnością. „Nie upewnił się czy ma dostateczną widoczność i dostateczne miejsce żeby wykonać manewr wyprzedzania. Tylko dzięki przytomności innych kierowców nie doszło do tragedii” - skomentował.

"To nie jest scena z filmu akcji"

Niestety, sytuacje jak ta uwieczniona na filmie internauty, zdarzają się na polskich drogach zbyt często. W większości z nich giną ludzie.

"To nie jest scena z filmu akcji, to konkretna sytuacja na polskiej drodze, która mogła się zakończyć tragedią. Takie sytuacje należy piętnować, a takich piratów studzić, zabierać im prawo jazdy. O takich sytuacjach trzeba mówić,  piratów identyfikować" - stwierdził Konkolewski.

"Gentleman szos"

„Szacunek dla kierowcy który jechał z naprzeciwka i który chcąc uniknąć zderzenia wykonał manewr obronny i zjechał na pobocze. To wielka sztuka opanować takiego kolosa i nie stracić panowania nad kierownicą. Ten kierowca to prawdziwy gentleman szos. Jego postawa była godna podziwu, a przecież sam ryzykował – mogło go zarzucić, mógł stracić panowanie nad pojazdem. Wielki szacunek należy się też kierowcy, który zrobił lukę. Gdyby nie ich refleks i wyobraźnia, doszłoby do nieszczęścia" - komentował policjant. Dodał też, że to dzięki nim kierowca osobówki uniknął śmierci.

"Ten kierowca powinien liczyć sobie dni, miesiące, lata na nowo od tego wydarzenia. Gdyby nie kunszt i przytomność innych kierowców doszłoby do tragedii. Jestem pewien, że w tym czołowym zderzeniu nikt z samochodu osobowego by nie przeżył"- stwierdził policjant.

Za stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara grzywny. "Jeśli sprawa trafi do sądu, grzywna może wynieść do pięciu tysięcy złotych" - poinformował Konkolewski.

Autor: kde/KS

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.