tvnpix

To już trzecia dewastacja cmentarza. Kilkadziesiąt zniszczonych nagrobków

Po raz trzeci nieznani sprawcy zniszczyli kilkadziesiąt nagrobków na cmentarzu w Orzeszu (woj. śląskie). Jak poinformowała policja, wandale rozbili i poprzewracali płyty. Do tej pory nie udało się schwytać sprawców poprzednich zniszczeń. Zdjęcie zdewastowanego grobu otrzymaliśmy na Kontakt 24 od @iro.


Magdalena Wiśniewska, policja w Mikołowie, o zdewastowanych nagrobkach/ TVN24
"W poniedziałek nad ranem dostaliśmy zgłoszenie o zniszczeniu nagrobków na cmentarzu w Orzeszu. Nieznany sprawca lub sprawcy zniszczyli około 20-30 nagrobków. Dokładna liczba nie jest na razie znana, ponieważ od poprzedniego zdarzenia nie naprawiono jeszcze części pomników" - poinformowała sierż. Magdalena Wiśniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Jak dodała, rozbito i poprzewracano płyty. "Prawdopodobnie sprawca za pomocą kopnięć zrzucał je i niszczył. Szukamy sprawców na razie pod kątem znieważania grobów i apelujemy do opiekunów pomników, aby składali zawiadomienia na policję" - apelowała sierż. Wiśniewska.

To już trzeci raz

To nie pierwsza dewastacja grobów na cmentarz w Orzeszu. Poprzednie zdarzenie miało miejsce w maju. Wtedy poprzewracano i powyrywano płyty 29 nagrobków. Wcześniej, w kwietniu, nieznani sprawcy zniszczyli i pomazali farbą dziesięć pomników. "Nie schwytaliśmy sprawców tych zniszczeń" - poinformowała sierż. Wiśniewska.

Robert Jałocha, reporter TVN24, o dewastacji cmentarza / TVN24

Autor: aw/jas

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.