"Byliśmy nad chmurami o zachodzie słońca". Fotograficzna wyprawa Reportera 24
Białe szczyty, tajemnicze obłoki i niezwykłe kolory zachodzącego słońca - takiej zimy nie da się zobaczyć w mieście. Właśnie dlatego Reporter 24, razem z Zielonogórskim Towarzystwem Fotograficznym, kilka razy w roku wyrusza na wyprawę z aparatem w ręku. Efekty jego wizyty na Śnieżniku, najwyższym, granicznym szczycie po polskiej stronie Sudetów Wschodnich, otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Reporter 24 swoją przygodę z aparatem zaczął kilka lat temu. Teraz należy do Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.
- Ja należę do grupy krajobrazowej. Cztery lub pięć razy w roku wyjeżdżamy razem na plenery, najczęściej w góry - mówi pan Arek.
W ubiegły weekend postanowili wybrać się w podróż na Śnieżnik (1426 m n.p.m), najwyższy szczyt po polskiej stronie Sudetów Wschodnich i Masywie Śnieżnika. - Było pięknie i mroźno - wspomina pan Arek.
- W pewnym momencie byliśmy nad chmurami o zachodzie słońca. Każdy, kto był w górach wie, że to niesamowite doświadczenie. W mieście jest już prawie wiosna, a tam mnóstwo śniegu. Można było wpaść po pas - opowiada.
Jeżeli Ty również chcesz pochwalić się swoją pasją lub podróżą, prześlij swoje zdjęcia i nagrania na Kontakt 24!
Autor: est//ank
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać, jak kierowca BMW z dużą szybkością, niespodziewanie, wyprzedza samochody prawym poboczem autostrady A1. Do zdarzenia doszło na trasie z Gdańska, w odległości 75 kilometrów od Torunia.
Niebezpieczne zachowanie na A1. Kierowca wyprzedzał poboczem. Nagranie
- Źródło:
- tvn24.pl
Nocny pożar w opuszczonych budynkach Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Ząbkach. Ogień objął 500 metrów kwadratowych dachu oraz poddasze. Do akcji skierowano 20 zastępów straży pożarnej.
Pożar opuszczonych budynków szpitala. Paliło się 500 metrów kwadratowych dachu
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, PAP
Służby zapowiadają, że prace w metrze potrwają przez całą noc i mają nadzieję, że mieszkańcy będą mogli skorzystać z pierwszej linii w środę rano. Obecnie pociągi M1 kursują na trasie Dworzec Gdański - Młociny.
Będą pracować całą noc, by usunąć awarię w metrze
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, PAP
Nad Polską w czwartek i w nocy z czwartku na piątek pojawiały się burze, które miały poważne skutki. W Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) zalane zostały ulice, w powiecie gryfińskim (woj. zachodniopomorskie) drzewo spadło na lokal gastronomiczny, a wiatr "wyrywał 100-letnie dęby".
Burze w Polsce. "Wyrywało 100-letnie dęby"
13-latek razem z kolegami "podróżował" na sprzęgu zaczepowym na końcu składu pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w rejonie przystanku Warszawa Żwirki i Wigury. Sprawa została przekazana policji.
13-latek jechał z kolegami na sprzęgu pociągu. Został zatrzymany
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Z Jeziora Małszewskiego (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie od kilkunastu godzin trwały poszukiwania dwóch 18-latków i 17-latka, wydobyto wszystkie ciała zaginionych. Były zlokalizowane na głębokości ośmiu metrów, około 230 metrów od linii brzegowej.
Poszukiwania nastolatków na jeziorze. Z wody wydobyto trzy ciała
Jedna osoba została lekko poszkodowana w pożarze na placu budowy w Krakowie. To operator dźwigu, który podczas opuszczania żurawia był narażony na wdychanie niebezpiecznych substancji. W wyniku pożaru uszkodzona została też elewacja wznoszonego bloku.
Pożar na placu budowy. Poszkodowany operator dźwigu
Nie żyje 51-letnia mieszkanka Szczytnej (Dolnośląskie), która wyszła na balkon, by wywiesić ozdoby. Straciła równowagę i spadła z kilku metrów do rzeki, która płynie bezpośrednio pod balkonem. Pomimo podjętej akcji ratowniczej kobieta zmarła.