tvnpix
Ciężarówka wbiła się w dom, Foto: TOMASZ

Staranował bariery, uderzył w auto i wbił się w dom

Zniszczony dom, rozbita ciężarówka, ranny kierowca i blokada drogi. To finał porannego wypadku w Kielcach. Kierujący samochodem ciężarowym zjechał ze swojego pasa, staranował bariery, uderzył w seata i wbił się w budynek. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kierowca ciężarówki rozbił się swoim pojazdem na ulicy Sandomierskiej. Zgłoszenie wpłynęło do policji po godzinie 9.

- Samochód ciężarowy jechał od Cedzyny w kierunku centrum Kielc. Kierowca ciężarówki zjechał na przeciwległy pas ruchu, zaczepił o seata toledo, a następnie wjechał w dom - relacjonował asp. Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak dodał, budynek został znacznie uszkodzony.

Do szpitala trafił kierowca samochodu ciężarowego. - Mężczyzna był trzeźwy. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zasłabnięcie kierowcy - powiedział asp. Bednarski.

Jak dodał przed godziną 16, ciężarówka została już wyciągnięta. Ruch odbywa się wahadłowo.

Budynek nie nadaje się do użytku

Budynek, w który wjechała ciężarówka, okazał się niezamieszkały. Część mieszkalna była po drugiej strony. - Na miejscu był Inspektor Nadzoru Budowlanego, który określił, że pustostan nie nadaje się do użytku - poinformował nas mł. bryg. Robert Knez z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Autor: ak, BK//tka, popi