tvnpix

Spłonęły dwie hale fabryki zniczy. Nawet 2 mln złotych strat

Spłonęła fabryka zniczy w miejscowości Annopol (woj. lubelskie). Straty wstępnie oszacowano na około 1,5-2 mln złotych. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży. Obecnie prowadzony jest nadzór nad pogorzeliskiem. Nikt nie został poszkodowany. Zdjęcia i film płonącej fabryki zamieścił w naszym serwisie @IRO1257.

Jak powiedział nam po godz. 12.40 kpt. Piotr Michałek, rzecznik straży pożarnej w Kraśniku, strażakom udało się dogasić pożar fabryki, jednak na miejscu pozostały dwa zastępy i strażacy prowadzą nadzór pogorzeliska. "Ze względu na właściwości parafiny, w niektórych miejscach może pojawiać się ogień" - powiedział strażak. Jak dodał, trudno oszacować ile jeszcze godzin strażacy będą patrolować miejsce pożaru.

Spłonęły dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni około 1600 m kw. "Jedna połączona była z budynkiem biurowo-magazynowym, druga tylko magazynowo-produkcyjna" - mówił rzecznik. "W budynkach zawalił się dach. Dodał, że udało się obronić trzecią zagrożoną halę.

Straty wstępnie oszacowano na około 1,5-2 mln złotych.

Utrudniona akcja

Pożar wybuchł w fabryce w środę po godz. 19. Jak mówił rzecznik, gdy wybuch pożar produkcja nie była w toku. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej. Prowadzenie działań utrudniał silny wiatr, śnieg oraz duży asortyment parafiny w halach. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Autor: aolsz, aka,js/aw/kka