tvnpix
W Polsce sypnęło śniegiem

Śnieżny koniec marca. "Wolałabym, żeby już przyszła wiosna"

Wtorkowy poranek przyniósł wielu regionom zimowe opady. Miejscami drogi i chodniki zabieliły się od śniegu, sprawiając zawód tym, którzy oczekiwali, że pod koniec marca wiosna na dobre się już w Polsce rozgości. Pogodowe relacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Pogodą w Polsce rządzi niż Khusru wraz z systemem frontów atmosferycznych. Układ baryczny sprowadził do nas w poniedziałek pogorszenie aury, w tym chmury, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Niż jeszcze we wtorek dawał nam się we znaki.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Przed trudnymi warunkami pogodowymi ostrzegają także synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Atak zimy nieco zaskoczył mieszkanki Szczecina, które rozmawiały z reporterem TVN24.

- Jest trochę za chłodno. Myślałam, że się przespaceruję do pracy, ale jednak dzisiaj tramwaj. Zazwyczaj chodzę do pracy pieszo, ale dzisiaj muszę pojechać tramwajem. Nie chcę ryzykować upadku na tym śniegu. Wolałabym, żeby już przyszła wiosna, żeby było cieplej - opowiadała pani Alicja.

- Zaraz buty mokre, zaraz katar cieknie z nosa - narzekała pani Elżbieta, choć przyznała, że w przeszłości zdarzało się, że "śnieg był również w maju". - Uwielbiam wiosnę, wiosna i jesień to są moje ulubione pory roku. Jak jest ciepło, ale nie za ciepło, nie trzeba zakładać na siebie tylu rzeczy - argumentowała.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagrania i fotografie z ośnieżonych zakątków Polski. Biały puch przykrył chodniki między innymi w Gdyni, Redzie, Cięcinie i Chorzowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: kw/rzw Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24