tvnpix
Foto: Jaga_

Śnieg za oknem i arktyczne powietrze. Zimowy listopad u Reporterów 24

W poniedziałek mieszkańcy niektórych regionów Polski ujrzeli za swoimi oknami śnieg. "Zrobiło się przyjemniej po jesiennej szarości" - napisał jeden z Reporterów 24. Zdjęcia przesyłacie na Kontakt 24.

 

 

 

Za zimową aurę w Polsce odpowiada wyż Burckhard znad Skandynawii. To dzięki niemu napływa do nas zimne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

Jest zimno, co potwierdzają poranne wskazania termometrów. Najniższą temperaturę odnotowano w górach: na Kasprowym Wierchu było -9,5 stopnia Celsjusza, a na Śnieżce -8,5 st. C. W Zakopanem zarejestrowano -5,3 st. C.

Następne w kolejce są: Rzeszów (-4 st. C), Tarnów (-3,1 st. C), Bielsko-Biała (-2,8 st. C), Kłodzko i Krosno (-2,7 st. C), Jelenia Góra (-2,4 st. C). Mroźno było również w innych rejonach kraju. Między innymi w Lublinie (-2,2 st. C) i Łodzi (-1 st. C).

W Warszawie temperatura nie spadła poniżej zera stopni, a termometry minimalnie pokazały 0,6 stopnia Celsjusza. W Poznaniu było jeszcze cieplej 2,2 st. C.

"Zimowa niespodzianka"

W niedzielę w kilku regionach Polski popadał śnieg, co pokazywaliście nam na zdjęciach i nagraniach. Podobna sytuacja miała miejsce ostatniej nocy.

Przed nami pochmurny poniedziałek. Na południu i południowym wschodzie popada śnieg. W centrum spodziewamy się śniegu i deszczu ze śniegiem. Na północy lokalnie może się rozpogodzić, jednak zapowiada się tam deszczowy dzień.

Na Kontakt 24 otrzymujemy od was poniedziałkowe pogodowe relacje. Pokazujecie nam śnieg w Lublinie, Starachowicach, Tychach czy Puławach. "Wstaje rano, a tu zimowa niespodzianka" - napisał z Siedlęcin (Dolnośląskie) krzysztof_wroblewski.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: aw Źródło: TVN Meteo