tvnpix

Słup ognia z rozszczelnionego gazociągu

Strażakom udało sie ugasic groźnie wyglądający pożar, który wybuchł w czwartek na jednym z osiedli w Dzierżoniowie (w. dolnośląskie) po rozszczelnieniu się instalacj gazowej. Z pobliskiego budynku handlowo-usługowego ewakuowano kilkadziesiąt osób, a mieszkańcom z okolicy zalecono nie opuszczać domów i zamknąć wszystkie okna. Sygnał o pożarze i zdjęcia dostaliśmy od lokalnego portalu DOBApl.

Straż pożarna w Dzierżoniowie dostała informacje o pożarze na Osiedlu Złotym o godzinie 12. "Zapaliła się instalacja gazowa podczas prac pogotowia gazowego" - poinformował Arkadiusz Kleban z powiatowej komendy straży pożarnej.

Z pobliskiego budynku handlowo-usługowego ewakuowano kilkadziesiąt osób. Mieszkańcom z okolicy zalecono nie opuszczać mieszkań i pozamykać okna. "Pożar został już ugaszony, strażacy założyli klamrę na instalację, żeby gaz się nie ulatniał" - powiedział Kleban.

Jak mówił Mariusz Furgała na antenie TVN24, policja zabezpieczyła już teren wycieku gazu. Podczas rozszczelnienia poparzony został jeden z pracowników pogotowia gazowego. Policja jest w trakcie wyjaśniania okoiczności zdarzenia. Zaalarmowana zostala również Państwowa Inspekcja Pracy.

Mariusz Furgała z policji w Dzierżoniowie o rozszczelnieniu gazociągu/TVN24

Autor: aj/jaś