tvnpix
Foto: andzwek

Słomiany punkt szczepień i apel całkiem na serio

Najpierw jest kolejka do rejestracji. Oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego. Następnie jest gabinet lekarski, a potem gabinet zabiegowy. Na końcu można zobaczyć magazyn, w którym znajduje się szczepionka "Nidogęba-Ż". Tuż obok niej wiszą certyfikaty, które można zabrać na pamiątkę. Taki "Wiejski punkt szczepień" powstał w Gębarzewie (Wielkopolska), a zdjęcia z niego otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sołtys, rada sołecka oraz mieszkańcy Gębarzewa (woj. wielkopolskie) jak co roku przygotowali dekorację dożynkową swojej wsi. Była już smerfna wioska oraz bohaterowie komedii "Sami swoi", czyli Kargul i Pawlak. 

W tym roku inspiracją stało się samo życie. - Przygotowaliśmy wiejski punkt szczepień. Staraliśmy się odtworzyć taki prawdziwy punkt, tyle że u nas wszystko jest ze słomy - opowiada sołtys Tomasz Ryszczuk.

Taki motyw przewodni wymyślił sołtys. - Pomysł spotkał się z aprobatą mieszkańców. Wiem, że nie wszyscy się szczepią, ale też to nie oznacza, że zabraniają innym albo ich zniechęcają. Tak jak co roku w przygotowaniach wzięło udział wiele osób. Rąk do pracy nie brakowało - dodaje Ryszczuk.

Szczepionka "Nidogęba-Ż"

Jak wygląda wiejski punkt szczepień? Najpierw jest kolejka do rejestracji. Oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego. Następnie jest gabinet lekarski, a potem gabinet zabiegowy. Na końcu można zobaczyć magazyn, w którym znajduje się szczepionka "Nidogęba-Ż". Tuż obok niej wiszą certyfikaty, które można zabrać na pamiątkę.

- Nazwa szczepionki jest oczywiście wymyślona, to połączenie nazw dwóch miejscowości: Nidom i Gębarzewo. Z kolei na certyfikatach są informacje o twórcach naszej dożynkowej dekoracji, ale jest też przypomnienie o tym, że warto się szczepić dla siebie i dla swojej rodziny - dodaje Ryszczuk.

Dekoracje dożynkowe w Gębarzewie można podziwiać już od niedzieli. W poniedziałek na miejscu pojawiło się około 300 osób, które chciały na własne oczy zobaczyć najnowsze dzieło mieszkańców. W tym roku dożynki gminne odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia. Sołectwo Gębarzewo bierze udział w konkursie na najlepszą zagrodę dożynkową w gminie Czerniejewo.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: aa/gp Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24