tvnpix
Skutki burzy w Gdańsku

Skutki gwałtownej burzy w Gdańsku

Zalane ulice, podtopione budynki, połamane konary drzew - to skutki przejścia gwałtownej burzy nad Gdańskiem. Grzmiało w wielu regionach, a na Kontakt 24 przesyłaliście relacje pogodowe ze swoich miejscowości.

 

AKTUALNE INFORMACJE POGODOWE NA TVNMETEO.PL

Nad Polską od wczesnego popołudnia przechodziły burze. Grzmiało w wielu regionach, jednak - jak podaje portal tvnmeteo.pl - to właśnie na Pomorzu burze miały gwałtowny charakter.

Widać to na zdjęciach i filmach, które otrzymujemy na Kontakt 24. Nad Trójmiastem utworzył się niewielki front burzowy. Na nagraniach, które od Was otrzymujemy, widać zalane ulice, poprzewracane parasole, a nawet drzewo, które przegrywa z porywistym wiatrem.

Setka interwencji

- Skutki są takie, że jest szereg połamanych drzew, konarów na jezdniach, na trakcjach tramwajowych. I trwa usuwanie skutków tej nawałnicy - poinformował brygadier Adam Jastrzębski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Dodał, że ofiar w ludziach nie ma. Straż pożarna przyjęła około stu zgłoszeń.

Ulewny deszcz zalał kilka ulic w Gdańsku m.in. w centrum 3 Maja, Kartuską i Nowe Ogrody. Spowodowało to poważne korki w mieście, nie kursowały niektóre linie tramwajowe. Woda zalała też niektóre przejścia podziemne dla pieszych. Nikt nie został poszkodowany.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: aw Źródło: tvnmeteo.pl/Kontakt 24