tvnpix
Slalom skutera między pieszymi w Radomsku, Foto: Piotr

Skuterem między pieszymi. "Pierwszy raz widziałem coś takiego"

Zamiast się zatrzymać przed przejściem dla pieszych, jedynie zwolnił, po czym przejechał slalomem między pieszymi. - Moim zdaniem on miał jakiś problem z hamowaniem - stwierdził pan Piotr, który nagranie niebezpiecznej jazdy w Radomsku (Łódzkie) przesłał na Kontakt 24.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatni piątek o godzinie 13:19 na ulicy Brzeźnickiej.

Pan Piotr jechał za widocznym na filmie skuterem. - Byłem w drodze do pracy. Za tym skuterem jechałem kilkaset metrów, chciałem go wyprzedzić, ale nie było okazji i nie chciałem szaleć - tłumaczył pan Piotr, autor filmu.

Na przesłanym przez niego nagraniu widać, jak kierujący skuterem przejeżdża przez przejście dla pieszych manewrując tak, by znaleźć się między pieszymi.

- Pierwszy raz widziałem coś takiego na drodze - mówił mężczyzna.

"On miał jakiś problem z hamowaniem"

Jak dodał kierowca, sytuacja na pierwszy rzut oka wydawała się zabawna, ale tak naprawdę pokazała ignorancję na drodze.

- Moim zdaniem on miał jakiś problem z hamowaniem, być może pojazd nie był w pełni sprawny. Może dlatego próbował hamować nogą - relacjonował pan Piotr.

Jak dodał, jego zdaniem piesi mogli nawet nie zdawać sobie sprawy co się stało. - Starsza pani, która jest na pasach, w ogóle się nie rozgląda czy coś jedzie. Druga też się nie rozejrzała przed wejściem na pasy - sprecyzował.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: FC/gp Źródło: tvn24.pl