tvnpix
Żubra zauważono w Płotnie

"Zjadł trawę i tulipany, nazwaliśmy go Czesław". Żubr w ogródku Reportera 24

- Miałem otwarte wejście od strony łąki, tamtędy musiał wejść. Usłyszałem, jak moja suczka zaczęła szczekać i wtedy zobaczyłem żubra. Jadł trawę i tulipany. Nic sobie nie robił z ujadania psa - opowiadał pan Arkadiusz. To na jego posesję w Płotnie (Zachodniopomorskie) weszło zwierzę. Internauta nagranie wysłał na Kontakt 24.

Zwierzę weszło na posesję pana Arkadiusza 18 kwietnia.

- Żubr był widziany w naszej wsi już tydzień przed tym, gdy wszedł na moją posesję. Widziano go na ścieżce rowerowej, łąkach, polach, w niewielkich lasach, ale nigdy nie był tak blisko domu - opowiadał mężczyzna.

Podejrzewał, że żubr wszedł od strony łąki, bo tam zostawił otwartą bramę.

- Usłyszałem, jak moja suczka zaczęła szczekać i wtedy zobaczyłem żubra. Jadł trawę i tulipany. Nic sobie nie robił z ujadania psa. Nazwaliśmy go Czesław - mówił autor nagrania.

Żubr wywieziony w bezpieczne miejsce

Pan Arkadiusz jest lekarzem weterynarii i ocenił, że zwierzę jest młode. - Nie zachowywał się jak typowy samiec, musiał być młodszy. Nie lubił jednak, jak podchodziło się zbyt blisko - tłumaczył.

Dodał, że nie zgłaszał nietypowej wizyty policji. - Nie zgłaszałem nigdzie, że na podwórku znajduje się żubr, bo nie zachowywał się agresywnie. Jestem lekarzem weterynarii, staram się żyć w zgodzie z naturą i byłem ciekawy, jak on się będzie zachowywał. Zwierzę było ewenementem. Żubra u nas nigdy nie było - powiedział.

Kilka dni po wizycie u pana Arkadiusza żubr został odłowiony i przewieziony w bezpieczne miejsce.

- Jest na terenie poligonu drawskiego, został dołączony do stada drawskiego. To jest żubr, który ma trzy lata - mówił Maciej Tracz z Dzikiej Zagrody.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: ek,MAK/mj Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24