tvnpix
Foto: Redakcja Sieradz to my

Zderzenie trzech ciężarówek. Jeden z kierowców był zakleszczony w kabinie

Trzy ciężarówki zderzyły się w poniedziałek rano w Słomkowie Suchym pod Sieradzem (woj. łódzkie). Jak informuje policja, jeden z kierowców został ranny po tym, jak wjechał w poprzedzającego go tira, a następnie został uderzony od tyłu przez kolejny pojazd. Z kabiny wyciągali go strażacy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 4.10. Na drodze krajowej numer 12 w Słomkowie Suchym pod Sieradzem zderzyły się trzy samochody ciężarowe. Poszkodowany został jeden z kierowców.

Czytaj też na tvn24.pl

Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Widać na nich, że siła uderzenia była tak duża, że kabina jednego z tirów spadła na jezdnię.

Policja: powodem niezachowanie bezpiecznego dystansu

Jak informują służby, kierowca jednej z ciężarówek z nieustalonych jak dotąd przyczyn wjechał w naczepę jadącego przed nim iveco. Wtedy od tyłu uderzył w niego kolejny samochód ciężarowy. Ranny mężczyzna został zakleszczony w kabinie. Wyciągali go strażacy.

- Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu - poinformowała aspirant sztabowy Agnieszka Kulawiecka, oficer prasowa sieradzkiej policji. I dodała: - Z naszych ustaleń wynika, że do wypadku doszło przez niezachowanie bezpiecznej odległości, najpierw przez 66-letniego kierowcę renault, a potem przez 44-latka kierującego scanią.

Wszyscy uczestniczący w zdarzeniu kierowcy byli trzeźwi.

Autor: bp/tam Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24