tvnpix
Do wypadku doszło w okolicach miejscowości Piaski, Foto: TVN 24

Wypadek ciężarówki amerykańskiej armii. Na drodze pociski do czołgów

Ciężarówka amerykańskiej armii przewróciła się na drodze krajowej nr 27 w rejonie miejscowości Piaski (woj. lubuskie). Z pojazdu wysypały się pociski do czołgów. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Wypadek ciężarówki US Army Źródło: TVN 24

Policja otrzymała zgłoszenie w sobotę po godz. 19.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Z ciężarówki amerykańskiej armii wysypały się pociski do czołgów – relacjonowała st. sierż. Kamila Wydrych z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

200-metrowa strefa bezpieczeństwa

- Wyznaczono 200-metrową strefę bezpieczeństwa. Na miejscu są żołnierze armii amerykańskiej i polskiej, którzy prowadzą działania. Nie ma zagrożenia. Teren jest otwarty. Nie ma w pobliżu budynków – informował w sobotę wieczorem kpt. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak dodał, poszkodowani żołnierze zostali opatrzeni na miejscu. Jeden z nich trafił do szpitala.

Na miejscu była żandarmeria wojskowa oraz cztery zastępy straży. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, kierowców jadących tą drogą policja kierowała na odjazdy. Sytuacja na drodze wróciła do normy po godzinie 23.

Droga krajowa nr 27 prowadzi z Zielonej Góry w kierunku Żar i Żagania. W tym ostatnim mieście stacjonuje kilkuset żołnierzy i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

Autor: kz//map,tka