tvnpix
Wyjechał pod prąd ze stacji benzynowej , Foto: Leo, Kontakt 24

Wyjechał ze stacji benzynowej pod prąd. "Wiedział, co robi, chciał skrócić sobie drogę""

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło, kiedy kierowca, wyjeżdżając ze stacji benzynowej, źle skręcił i pojechał pod prąd główną ulicą wjazdową do Bydgoszczy. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek około godziny 14.

Na nagraniu widać, jak kierowca jedzie przez pewien czas pod prąd. Jak tłumaczył pan Leszek, autor filmu, wcześniej kierowca wyjechał ze stacji benzynowej i prawdopodobnie chciał "skrócić sobie drogę".

- Samochód osobowy wyjechał ze stacji benzynowej i, zamiast prawidłowo i obowiązkowo skręcić w prawo, następnie zawrócić, kierowca podjął decyzję skrętu w lewo, pod prąd i tak przejechał kilkadziesiąt metrów tuż przed nadjeżdżającymi pojazdami - relacjonował Reporter 24.

"To jest głupota"

Na filmie widać, że z naprzeciwka jechały samochody.

- Człowiek skręcił w lewo i jechał na wprost pędzącego samochodu, uciekł w ostatniej chwili. Niewiele potrzeba było do tragedii. To jest głupota ludzka - opisywał autor nagrania.

Jak podkreślił Reporter 24, to nie mogła być pomyłka. - Gdyby, ktoś się jeszcze pomylił, pojechał przypadkiem, ktoś nie był stąd. Ale on miał bydgoską rejestrację, wiedział, co robi – mówi i dodaje, że były to godziny szczytu i na drodze panował duży ruch.

Pan Leszek nie zgłosił sprawy na policję, a nagranie sytuacji udostępnił ku przestrodze.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: MAK, dk Źródło: TVN24/ Kontakt 24