tvnpix
Do zdarzenia doszło w Konarach na Mazowszu, Foto: FLY-MEDIA, Kontakt 24

Wybuch w lesie pod Sochaczewem. Zginął 26-latek, drugi mężczyzna poważnie ranny

26-latek zginął wskutek wybuchu w lesie pod Sochaczewem (Mazowieckie) - poinformowała w mediach społecznościowych policja. Jego rówieśnik w ciężkim stanie trafił do szpitala. Według policji prawdopodobnie eksplodował niewybuch z czasów wojny. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło na obszarze leśnym w pobliżu miejscowości Konary w województwie mazowieckim.

Czytaj również na tvn24.pl

"Dzisiaj przed godz. 22.00 w gminie Brochów doszło do eksplozji prawdopodobnie niewybuchu z czasów wojny. Na miejscu zginął 26-latek, drugi 26-latek transportowany jest do szpitala. Na miejscu pracują policjanci i ustalają okoliczności zdarzenia" - poinformowała sochaczewska policja na profilu w serwisie społecznościowym. 

Asp. Agnieszka Dzik z sochaczewskiej komendy sprecyzowała w sobotę, że mężczyzna jest w stanie ciężkim, a o jego życie cały czas walczą lekarze. Dodała, że policja prowadzi swoje czynności i ustala dokładne okoliczności zdarzenia.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchów, żeby wszyscy pamiętali, że choć od wojny minęło wiele lat, to niewybuchy nadal mogą stanowić ogromne zagrożenie dla ludzi. Dlatego nie należy ich dotykać, nie można ich przenosić. Jeśli ktoś zauważy niewybuch należy zawiadomić odpowiednie służby - powiedziała.

 

Niewybuch został wrzucony do ogniska

Zdarzenie miało miejsce na terenie leśnym, gdzie zostało rozpalone ognisko. Jak ustalił reporter TVN Warszawa Artur Węgrzynowicz, ślady na miejscu zdarzenia wskazują, że niewybuch został wrzucony do ogniska.

Odgłos wybuchu był słyszany w odległości 15 kilometrów - mieszkańcy zgłaszali, że w domach oddalonych o kilka kilometrów od zdarzenia zatrzęsły się szyby w oknach.

Policjanci wyznaczyli strefę bezpieczeństwa wokół lasu.

Autor: asty/prpb Źródło: tvn24.pl