tvnpix
W prezydenckim samochodzie pękła opona, Foto: Sirocco

"W naszą stronę posypały się kamienie". Nagranie z momentu pęknięcia opony w prezydenckiej limuzynie

- Nagle zobaczyłem jak samochód wypada z trasy. W naszą stronę posypały się kamienie - relacjonował w rozmowie z Kontaktem 24 autor nagrania, na którym widać moment, w którym w prezydenckiej limuzynie pękła opona. Prezydentowi Andrzejowi Dudzie ani żadnej z towarzyszących mu osób nic się nie stało. - To było auto, którym ja jechałem - potwierdził w rozmowie z "Faktami" TVN prezydent Andrzej Duda.

 

Relacja pana Mirosława, autora nagrania Źródło: tvn24

 

Nagle zobaczyłem jak samochód wypada z trasy i jedzie centralnie na mnie. W naszą stronę posypały się kamienie.

Mirosław, autor nagrania

- Jechałem od strony Wrocławia. Zobaczyłem samochody z migającymi światłami. Pomyślałem, że coś się dzieje albo jedzie kolumna z jakąś znaczącą osobą - relacjonował pan Mirosław, autor nagrania, które dostaliśmy na Kontakt 24. - Nagle zobaczyłem jak samochód wypada z trasy i jedzie centralnie na mnie. W naszą stronę posypały się kamienie - opowiadał.

Dodał, że był zaskoczony tym, jak kierowcy udało się opanować auto. - Należy podziwiać, że kierowca zdołał wyprowadzić ten pojazd i nie uderzył w bariery dzielące drogę. Myślę, że gdyby to był inny kierowca, mogłoby dojść do wypadku - mówił w rozmowie z redakcją Kontaktu 24.

- Po przyjeździe do domu włączyłem Fakty. Dopiero z Faktów dowiedziałem się, że był to pan Prezydent - skwitował.

Kolejny świadek: wystrzeliła opona

Świadkiem zdarzenia był również pan Miłosz, który także przesłał nam film. - Widziałem jak strzeliła opona w samochodzie jadącym na drugim pasie. Widać było, że auto zaczyna jechać bokiem - relacjonuje w rozmowie z Kontaktem 24 autor nagrania. - Od razu wiedziałem, że jedzie ktoś ważny, gdy zobaczyłem tę kolumnę - wspomina.

"Wpadliśmy w poślizg"

Wpadliśmy w poślizg, ale bardzo przytomnie i super fachowo zachował się kierowca z Biura Ochrony Rządu. Oficer zdołał opanować to auto i nie uderzyliśmy ani w bariery, ani w samochody jadące na pasie obok.

Andrzej Duda

Prezydent uczestniczył w piątek w Karpaczu (woj. dolnośląskie) w Mistrzostwach Polski Parlamentarzystów i Samorządowców w Narciarstwie Alpejskim.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal tvn24.pl, to w samochodzie przewożącym prezydenta pękła opona. Potwierdził to w rozmowie z "Faktami" TVN sam prezydent Andrzej Duda. - Wpadliśmy w poślizg, ale bardzo przytomnie i super fachowo zachował się kierowca z Biura Ochrony Rządu. Oficer zdołał opanować to auto i nie uderzyliśmy ani w bariery, ani w samochody jadące na pasie obok - relacjonował prezydent.

"Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć"

Jak mówił, w wyniku poślizgu auto "zsunęło się do rowu", dodał jednak, że nikomu nic się nie stało. Potwierdził też, że to w jego samochodzie doszło do pęknięcia opony. - Tu muszą być przeprowadzone rutynowe czynności, opona musi być zbadana, bo to rzeczywiście specjalne auto. Teoretycznie taka sytuacja nie powinna się zdarzyć - mówił prezydent.

Szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski powiedział na antenie TVN24, że Biuro Ochrony Rządu ustala teraz przyczyny tego zdarzenia. TVN24 nieoficjalnie dowiedziała się, że prezydent po incydencie przesiadł się do innego samochodu, by kontynuować swoją podróż.

W drodze do Wisły

Na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać, jak jeden z samochodów należący do kolumny stoi na poboczu autostrady A4.

Wcześniej w piątek radio RMF FM podało, że prezydent jechał tą trasą z Karpacza i w okolicach Lewina Brzeskiego k. Opola pękła tylna opona w prezydenckiej limuzynie, auto zjechało na pobocze; prezydent korzystając z innego samochodu z kolumny wyruszył w dalszą drogę do Wisły.

Czytaj więcej na tvn24.pl


Autor: ts/ja/aw Źródło: tvn24.pl, PAP