tvnpix
Ustawka na małopolskim odcinku A4, Foto: Internautka, Kontakt 24

Ustawka na A4. Policja: otrzymaliśmy zgłoszenie, nikogo nie zastaliśmy

Incydent na autostradzie A4 w okolicach Brzeska (Małopolskie). Policjanci otrzymali informację, że mogło tam dojść do tak zwanej ustawki kibiców. Nagranie ukazujące tłum ludzi na jezdni, pojawiło się w mediach społecznościowych. Film otrzymaliśmy również na Kontakt 24.

W sobotę po południu w mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których zarejestrowano starcie grupy mężczyzn, do którego dojść miało na autostradzie A4 na odcinku Kraków - Rzeszów, w okolicy Brzeska (Małopolskie).

Film w sieci zamieścił internauta Patryk, który jechał autokarem w przeciwnym kierunku. "Ustawka kibiców na autostradzie Kraków-Rzeszów" - napisał.

Sprawę wyjaśnia policja

Nagranie incydentu otrzymaliśmy również na Kontakt 24. Jak twierdzi jego autorka, sytuację zarejestrowała około godziny 15.30. Kobieta jechała w stronę Brzeska. Jak twierdzi, na jezdni w przeciwnym kierunku, na pasie dla służb, były zaparkowane samochody.

Jak powiedział st. sierż. Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji, funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o podobnym zdarzeniu. - Nie jestem jednak w stanie potwierdzić, czy film został nagrany dzisiaj, czy też wcześniej - wyjaśnił. - My otrzymaliśmy natomiast zgłoszenie o grupie osób, która zebrała się w tym miejscu, jednak po przyjeździe nikogo tam nie zastaliśmy, a ruch odbywał się płynnie - powiedział Drwal.

Czytaj więcej na tvn24.pl.

Autor: kz/kab Źródło: TVN24.pl, PAP, Kontakt 24