tvnpix
Foto: Kierowca

Stracił panowanie nad ciężarówką i wjechał w przydrożny dom. W środku byli mieszkańcy

W miejscowości Górzna (Wielkopolskie) kierowca stracił panowanie nad ciężarówką, zjechał z drogi i uderzył w pobliski dom jednorodzinny. W budynku, w chwili zdarzenia, znajdowała się czteroosobowa rodzina. Zdjęcia z miejsca wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 23. To wtedy w miejscowości Górzna (Wielkopolskie) pojazd ciężarowy z naczepą uderzył w jeden z przydrożnych budynków.

Czytaj też na tvn24.pl

- Kierujący jechał od strony Jastrowia w kierunku Złotowa. Nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stojący przy jezdni budynek jednorodzinny. W tym budynku mieszkała czteroosobowa rodzina, na szczęście w momencie zdarzenia przebywała w innej części domu niż ta, w którą wjechał kierowca - powiedział aspirant Damian Pachuc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Nic nie stało się też kierowcy ciężarówki. 32-latek samodzielnie opuścił kabinę pojazdy. Wiadomo, że mężczyzna był trzeźwy.

"Samochód wmontował nam się w dom"

- Mieliśmy iść spać, nagle huk i rozbłysk światła. I zobaczyliśmy, że samochód nam się wmontował w dom. Na szczęście wszyscy byli w drugiej połowie budynku - mówił TVN24 Patryk Szczerba, mieszkaniec zniszczonego domu. 

Jak podaje policja, na miejsce zdarzenia wezwano również inspektora budowlanego, który po oględzinach stwierdził, że nikt nie może przebywać w uszkodzonym budynku. Na miejsce przyjechał także wójt gminy. Zaoferował pomoc mieszkańcom zniszczonego domu.

- Przyjechał wójt, jest powiadomiony Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Będzie zapewniona pomoc dla rodziny - powiedziała Marzena Lewicka, sołtys.

Około godziny 12 ciężarówka wraz z naczepą zostały usunięte z posesji. Konieczne było użycie ciężkiego sprzętu.

Autor: jw, aa/ tam Źródło: tvn24.pl / Kontakt 24