tvnpix
Pożar auta na stacji benzynowej w Luboniu , Foto: wojtek, Kontakt 24

Samochód w ogniu na stacji paliw

W niedzielne popołudnie, na stacji paliw w Luboniu (Wielkopolskie), doszło do pożaru samochodu. Pojazd znajdował się w pobliżu dystrybutora z paliwem. Nagranie zarejestrowane jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód płonął na stacji paliw przy ul. Sobieskiego. Informacja o pożarze została zgłoszona strażakom około godziny 15.

- Gdy pierwsze wozy strażackie pojawiły się pod wskazanym adresem okazało się, że pali się komora silnika w samochodzie osobowym, a samochód ten znajduje się w bliskiej odległości od dystrybutorów, dlatego istniało realne zagrożenie przedostania się tego pożaru. Kolejnym zagrożeniem, z jakim spotkali się strażacy, była instalacja gazu ziemnego, w jaką wyposażony był samochód. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej pożar bardzo szybko udało się ugasić - poinformował st. kpt. Michał Kucierski z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Jak dodał rzecznik, dużą przytomnością wykazali się pracownicy stacji.

- Bbardzo szybko wyłączyli wszelkiego rodzaju media dopływające do stacji benzynowej a także ewakuowali wszystkich klientów z budynku - powiedział.

W wyniku pożaru nikt nie został ranny. W akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej.

st. kpt. Michał Kucierski o pożarze Źródło: tvn24
Autor: ak