tvnpix
Na rondzie pod prąd, okolice Ślesina, Foto: Państwo Smith, Kontakt 24

Radiowozem pod prąd na rondzie

Policja ustala kto kierował radiowozem, który przejechał pod prąd przez rondo w Sławoszewku (Wielkopolskie). Pojazd nie miał włączonej sygnalizacji. Nagranie ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godzinie 15:36 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 263 i 264 oraz ulicy Lipowej w Sławoszewku.

Pan Jan razem z żoną podróżowali w kierunku Ślesina. Na rondzie w Sławoszewku jechali prosto. - W pewnym momencie zauważyliśmy, jak na rondo wciska się radiowóz policyjny, bez włączonej sygnalizacji. Jechał pod prąd - relacjonował Reporter 24, który przesłał do nas nagranie z kamery samochodowej.

"Byliśmy w szoku"

Policyjny samochód prawdopodobnie wyjechał z ulicy Lipowej i w ten sposób skrócił sobie drogę do najbliższego zjazdu w stronę Ślesina. Nie miał włączonych sygnalizacji świetlnych ani dźwiękowych.

- Byliśmy ciekawi reakcji kierowcy, z którym nieomal się zderzył. Byliśmy w szoku, w życiu na coś takiego nie trafiliśmy - opisywał pan Jan.

Jak poinformował Sebastian Wiśniewski z konińskiej policji, sprawa jest już analizowana. - Komendant Komendy Miejskiej Policji w Koninie zadecydował o wszczęciu postępowania w tej sprawie w celu ustalenia, co to za radiowóz i kto nim jechał. Wobec funkcjonariuszy na pewno zostaną wyciągnięte konsekwencje - zapowiedział Wiśniewski.

Czytaj również na tvn24.pl

Autor: FC, jw/ tam Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl