tvnpix
Do zdarzenia doszło na terenie lotniska w podkrakowskich Balicach, Foto: Shutterstock

Przegapili swój lot, wbiegli na płytę lotniska. "Trzy osoby ukarano mandatami"

Trzy osoby spóźniły się na samolot do Rzymu. W nadziei, że uda im się jednak dostać na pokład maszyny, wybiegli na płytę lotniska w podkrakowskich Balicach. Tam zostali zatrzymani. Pierwszą informację na temat incydentu z udziałem pasażerów otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 15. 

 

Dwaj mężczyźni i kobieta co prawda przeszli kontrolę bezpieczeństwa, ale z nieznanych powodów nie podeszli na czas do bramki w terminalu. Byli jednak zdeterminowani, by na pokładzie maszyny się znaleźć, więc sforsowali drzwi prowadzące na zewnątrz i wybiegli na płytę lotniska.

- Trzech pasażerów spóźnionych na lot Ryanairem do Rzymu przeszło przez zamknięte drzwi lotniska. Uruchomili alarm. Zostali zatrzymani na płycie lotniska przez służby ochrony lotniska oraz straż graniczną - powiedziała Natalia Vince, rzecznik prasowy krakowskiego lotniska.

Ukarani mandatami

- Był to lot wewnętrzny w strefie Schengen, dlatego na początku nie było czynności naszych funkcjonariuszy. Dostali informację o zdarzeniu dopiero po fakcie – tłumaczy Dorota Kądziołka z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
Turyści zostali ukarani. - Wobec trzech osób funkcjonariusze straży granicznej w Krakowie–Balicach nałożyli mandaty karne w wysokości 100 złotych za nieuprawnione wejście na płytę lotniska – podaje Kądziołka.

Czytaj też na portalu tvn24.pl

Autor: jw, wini Źródło: Kontakt 24 / tvn24.pl