tvnpix
Kolejki na szczepienie w Gdyni Redłowie, Foto: tvn24

"Problemy z systemem" i kilka godzin w kolejce na szczepienie

Kilkadziesiąt osób w kolejce do szczepienia i nawet kilka godzin opóźnienia. Tak wygląda sytuacja przed szpitalem w Gdyni Redłowie. Jak mówi rzeczniczka Szpitali Pomorskich, wszystko przez problemy z zewnętrznym systemem informatycznym. Pierwszą informację o kolejce przed szpitalem otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Starzy, młodzi, wszyscy razem bez odstępów w jednej grupie. Ponad godzina oczekiwania - napisała do naszej redakcji pani Małgorzata. Dodała również, że mama, którą przywiozła na szczepienie ma 82 lata, a przy wejściu nie ma miejsc siedzących dla starszych ludzi.

Jak się okazało, osoby, które przyjechały na szczepienie muszą liczyć się nawet z czterogodzinnym opóźnieniem.

- Czekam już dwie godziny i jeszcze dwie muszę poczekać. Błąd w systemie, informują nas, że ministerstwo zawiniło - mówi jeden z mężczyzn przed placówką.

- Narażają nasze życie i zdrowie - dodaje kobieta.

Problemy z systemem

Jak przekazała Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Szpitali Pomorskich wszystko przez problemy z systemem.

- To nie jest sytuacja związana z naszym systemem informatycznym, tylko i wyłącznie z zewnętrznym systemem informatycznym, tym który dotyczy i rejestracji, i całej organizacji zewnętrznej pracy przy szczepieniu poszczególnych osób. Ze swojej strony mogę przeprosić, ale nie jest to naprawdę nasza wina - tłumaczy.

Dodała, że szczepienia były zaplanowane do godziny 17, ale ze względu na opóźnienia personel zostanie do ostatniej osoby, która chce zostać zaszczepiona. Może to potrwać nawet do godziny 22.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: MAK/gp Źródło: tvn24.pl