tvnpix
Foto: kacperek

Pożar w studiu filmowym. Ewakuacja 75 osób, w akcji 100 strażaków

Płonęła jedna z kopuł należąca do kompleksu filmowego w Nieporazie (województwo małopolskie). Pożar udało się opanować przed północą. Na miejscu pracowało 100 strażaków. Z obiektu ewakuowano 75 osób. Nagrania oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

Zgłoszenie o pożarze na terenie Alvernia Studios w Nieporazie wpłynęło do służb o godzinie 20:22.

- Pali się jedna z kopuł należąca do kompleksu, w którym znajdują się studia nagraniowe, na wysokości węzła Rudno trasy A4 - poinformował starszy kapitan Piotr Bębenek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Jedna osoba poszkodowana, 75 ewakuowanych

Jak przekazał na antenie TVN24, ogień pojawił się w studiu telewizyjnym. - Z informacji, które posiadam na tę chwilę wynika, że zapaliła się scenografia. Z budynku ewakuowało się 75 osób - powiedział.

Dodał, że poszkodowana została jedna osoba, która prawdopodobnie została lekko podtruta produktami spalania. - Na szczęście jej życiu nic nie zagraża - zapewnił strażak.

O godzinie 23:30 Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała, że pożar studia filmowego został opanowany. "Trwa dogaszanie. Na miejscu pracuje 100 strażaków i 24 samochody" – przekazano na Twitterze.

 

Autor: est,asty/popi,adso Źródło: Kontakt 24, TVN24