tvnpix
Foto: Marcin Z

Pożar naczepy. Słup czarnego dymu widać było z daleka

Naczepa ciężarówki z łatwopalnymi materiałami doszczętnie spłonęła na drodze S3 pod Nowa Solą (Lubuskie). - Wystąpiło bardzo duże zadymienie - mówi oficer prasowy nowosolskiej straży pożarnej. Na drodze występują poważne utrudnienia. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10, na 207. kilometrze drogi ekspresowej S3.

- W okolicy miejscowości Konradowo doszło do pożaru naczepy samochodu ciężarowego. W naczepie znajdowały się komponenty do produkcji styropianu, w związku z tym wystąpiło bardzo duże zadymienie - wyjaśnia st. kpt. Tomasz Duber, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.

Kierowcy utworzyli korytarz życia

Kierowca zdążył na czas wyczepić ciągnik siodłowy i odjechać na bezpieczną odległość. Pożar został już opanowany. W akcji brało udział pięć zastępów straży.

- Przeprowadzenie skutecznej akcji gaśniczej było możliwe dzięki wzorowemu zachowaniu kierowców podróżujących S3, którzy utworzyli tak zwany korytarz życia, którym pojazdy strażaków i policji mogły szybko i bezpiecznie dotrzeć na miejsce pożaru - podkreśla mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, oficer prasowa nowosolskiej policji.

Policja na początku całkowicie zatrzymała ruch na drodze S3. Obecnie ruch odbywa się normalnie w kierunku Wrocławia, natomiast jest wstrzymany w kierunku Szczecina. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia zakończyły się po godzinie 21.

Czytaj też na tvn24.pl

 

 

 

 

Autor: ok/ FC Źródło: Kontakt 24/ TVN24 Poznań