tvnpix
Foto: ACzarnecka

Pożar kamienicy w Kożuchowie. Strażacy znaleźli w środku ciało mężczyzny

Strażacy z Kożuchowa (woj. lubuskie) walczyli z pożarem kamienicy. W zgliszczach znaleziono ciało jednego z mieszkańców. Nagranie pokazujące palący się budynek otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków z Kożuchowa w poniedziałek po godzinie 21. Paliła się kamienica przy placu Matejki.

Czytaj też na tvn24.pl

- Gdy dotarliśmy na miejsce pożarem objęte było całe poddasze budynku wielorodzinnego. Przed naszym przyjazdem z tej części kamienicy ewakuowało się pięciu lokatorów. To budowa szeregowa w ciągu kamienic, dlatego z sąsiedniej klatki tego samego budynku ewakuowano jeszcze 21 osób - relacjonował młodszy kapitan Sebastian Olczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli.

Ciało mężczyzny w jednym z pomieszczeń

Z informacji, jakie otrzymał dowódca akcji od lokatorów wynikało, że wśród osób, które opuściły budynek mogło nie być jednej osoby. - W jednym z pomieszczeń ratownicy natrafili na ciało mężczyzny - relacjonował rzecznik nowosolskich strażaków.

Jak podają lokalne media, to 56-latek. Jego zwłoki znaleziono pod zawalonym stropem.

Na miejsce wezwano prokuratora i policyjnych techników. W sumie w akcji gaśniczej brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej. Przyczyna pożaru jest nieznana.


Autor: popi,fc/tam Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl