tvnpix
Foto: Bartłomiej_Sosnowiecnasygnale

Potężna eksplozja zniszczyła garaże i kilkanaście aut. Moment wybuchu na nagraniu

Ciemna noc, garaże i zaparkowane przed nimi samochody. Nagle dochodzi do potężnego wybuchu, a na nagraniu widać rozbłysk - tak wyglądał moment eksplozji w Sosnowcu, zarejestrowany przez Reportera 24. Wybuch gazu zniszczył kilka garaży i kilkanaście samochodów. Ewakuowano około 400 mieszkańców. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Starszy kapitan Tomasz Dejnak z komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu przekazał, że informację o wybuchu na ulicy Lenartowicza służby otrzymały przed godziną pierwszą w nocy. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że eksplozja zniszczyła cztery murowane garaże w okolicach budynków mieszkalnych oraz zaparkowane w nich oraz przed nimi samochody.

- W pobliżu był wyczuwalny gaz, mierniki wykazały obecność gazu ziemnego w powietrzu. Na miejsce wezwano pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Po odłączeniu dopływu gazu w rurociągach podziemnych znajdujących się w okolicy przystąpiono do odgruzowywania i przeszukiwania garaży. Nie było tam osób poszkodowanych – powiedział strażak.

Przyczyną prawdopodobne rozszczelnienie sieci gazowej

- Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną wybuchu mogło być rozszczelnienie sieci gazowej, co spowodowało gromadzenie się gazu w studzienkach kanalizacyjnych - poinformowała śląska policja.

Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej. Na czas akcji z dwóch pobliskich bloków ewakuowano około 400 osób. Większość z nich skorzystała ze schronienia u krewnych i znajomych, 70 skorzystało z podstawionego autobusu komunikacji miejskiej.

- Sytuacja jest już opanowana, mieszkańcy po 7 zaczęli wracać do swoich mieszkań  – przekazał starszy kapitan Dejnak.

Nagranie z momentu wybuchu otrzymaliśmy od Reportera 24, pana Piotra. - W nocy obudził mnie potężny huk. Wszystko zarejestrowała moja prywatna kamera. Służby przyjechały na miejsce bardzo szybko - przekazał.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: gp/mj,kwoj Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24