tvnpix
Akcja w Szczyrbskim Jeziorze, Foto: Bartek Gołda, Kontakt 24

"Podleciał śmigłowiec i zaczęli spuszczać medyka". Widowiskowa akcja na Słowacji

Medyk zjeżdżający w uprzęży ze śmigłowca ratunkowego wzbudził zainteresowanie wśród osób, które sobotnie popołudnie spędzały w słowackiej miejscowości Szczyrbskie Jezioro u podnóża Tatr Wysokich. Nagranie z tej akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24 od pana Bartka.

Sobota przed godziną 15, Szczyrbskie Jezioro, jeden z popularnych turystycznych ośrodków słowackich Tatr Wysokich. Nagle słychać huk nadlatującego śmigłowca ratunkowego, który zbliża się do parkingu, na którym czeka karetka.

- Najprawdopodobniej ktoś w karetce potrzebował pomocy - relacjonował autor przesłanego na Kontakt 24 nagrania, pan Bartek. - Wezwano śmigłowiec, został (z niego - dop. red.) spuszczony medyk - opisał mężczyzna. Jak przypuszczał, sytuacja najprawdopodobniej nie była na tyle poważna, aby osoba potrzebująca pomocy wymagała transportu śmigłowcem, bowiem maszyna odleciała, a karetka odjechała z medykiem na pokładzie.

Pan Bartek nagrał akcję śmigłowca ratunkowego na Słowacji

Informacje dotyczące interwencji zbierał reporter TVN24, Maciej Stasiński. - Prawdopodobnie jeden z turystów na parkingu zasłabł i potrzebował pomocy medycznej - poinformował.

- Pojawiła się karetka z ratownikami medycznymi, ale zabrakło lekarza. Ten, jak się okazało, najszybciej będzie dotransportowany na miejsce za pomocą śmigłowca i desantowany z powietrza w rejon, gdzie turysta potrzebował pomocy - przekazał.

Maciej Stasiński o akcji

Do zdarzenia doszło na parkingu przy wejściu na turystyczne szlaki:
Autor: dk/popi Źródło: Kontakt 24, TVN24