tvnpix
Piątkowe załamanie pogody , Foto: Reporterzy24

Piątkowe nawałnice na waszych zdjęciach

Nad Radomiem przeszła gwałtowna nawałnica. Opad deszczu był tak obfity, że jedno z osiedli zostało zalane. Pogoda dała się we znaki również mieszkańcom w kilku powiatach województwa świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Wasze pogodowe relacje otrzymujemy na Kontakt 24. Czekamy na kolejne.

 

 

 

AKTUALNA SYTUACJA POGODOWA NA TVNMETEO

- Nad Radomiem przechodzi front burzowy, idzie w kierunku miejscowości Kozienice i Garwolin - poinformował po godzinie 17 młodszy brygadier Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W dzielnicy Ustronie w Radomiu doszło do zalania osiedla. - Nasze działania obejmują standardowe interwencje w przypadku intensywnych opadów deszczu. Obecnie pompujemy wodę z zalanych ulic i posesji, usuwamy  połamane gałęzie. Front przechodzi dalej, więc na pewno będziemy otrzymywać jeszcze jakieś nowe zgłoszenia - wyjaśnił w piątek popołudniu strażak.

Do oberwania chmury doszło także w okolicach Buska-Zdroju (Świętokrzyskie) i  Tarnobrzegu (Podkarpackie).

Zerwane dachy

Niebezpiecznie było również w województwie świętokrzyskim. W okolicach Buska-Zdroju doszło do oberwania chmury.

- Na chwilę obecną mamy kilkadziesiąt zalanych piwnic i domów mieszkalnych, a także kilkanaście powalonych drzew. Kilka dachów zostało zerwanych w powiatach buskim, koneckim i pińczowskim. Sytuacja jest dynamiczna - powiedział bryg. Paweł Ksel z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach po godzinie 17.

Kilkadziesiąt zdarzeń w Wieliczce

Załamanie pogody wyrządziło szereg szkód w małopolskiej gminie Wieliczka. Wasze sygnały dotarły do nam z miejscowości Mała Wieś i Strumiany.

-  Do tej pory mieliśmy około 50 zdarzeń, związanych z zalaniami i powalonymi drzewami. Utrudnienia staramy się usuwać na bieżąco - powiedział po godzinie 20 starszy kapitan Tomasz Sroka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

 

Ostrzeżenia Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Komunikaty ostrzegawcze zostały wysłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Oprócz gwałtownych burz spodziewany jest także wzrost stanu wody w rzekach. 

"Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe" - taki komunikat został wysłany SMS-em przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w piątek po południu do mieszkańców województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Kolejny, przed godz. 18, dostali przebywający w województwach: małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim." Dziś i w nocy, oprócz gwałtownych burz, można się tam spodziewać wzrostów stanu wody w rzekach, punktowo, powyżej stanów alarmowych".

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: dd/map Źródło: TVNMeteo

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.