tvnpix
Do pożaru doszło w Pruszkowie, Foto: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Ogień w garażu podziemnym. Silne zadymienie utrudniało akcję

W garażu podziemnym w Pruszkowie (Mazowieckie) wybuchł pożar. Strażacy mieli problemy z dotarciem do jego źródła, bo akcję utrudniało silne zadymienie. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24

Do pożaru doszło w budynku wielorodzinnym przy Grafitowej 4.

- Na miejscu działa kilka zastępów straży pożarnej. Strażacy próbują dotrzeć do źródła pożaru, który najprawdopodobniej wybuchł w jednej z komórek lokatorskich. Mamy z tym jednak problem, bo występuje silne zadymienie - mówił o godzinie 12 rzecznik pruszkowskiej straży pożarnej kapitan Karol Kroć.

Jak dodał, nie ma informacji o osobach poszkodowanych w zdarzeniu, jednak konieczna była ewakuacja mieszkańców. - Nie mam informacji, żeby były problemy z ewakuowaniem kogokolwiek, ale kilka osób musieliśmy ewakuować przez balkon - zaznaczył strażak.

Gęsty dym utrudnia akcję

Po godzinie 12 reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter dowiedział się, że strażakom udało się dotrzeć do źródła ognia. - Na miejsce musiał przyjechać wóz ze specjalnymi aparatami tlenowymi. Dopiero wtedy udało się dotrzeć do źródła pożaru - wyjaśnił reporter.

Informacje te potwierdził kpt. Kroć: - Pomimo rozległości obiektu i dymu, strażacy namierzyli źródło ognia - relacjonował.

Działania straży zakończyły się o godzinie 15.

Czytaj też na portalu tvnwarszawa.pl

Autor: mp/r Źródło: tvnwarszawa.pl / Kontakt 24