tvnpix
Wybuchła butla z gazem, Foto: Damian

Gaz ulatniał się z kuchenki, doszło do wybuchu

Wybuch gazu i pożar w budynku wielorodzinnym w Gierałcicach (Opolskie). Jedna osoba została poszkodowana. Jak ustalono, gaz ulatniał się z kuchenki, do której podłączona była butla. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Dyżurny straży pożarnej o zdarzeniu został poinformowany w niedzielę o 23.25. Na miejsce wysłano łącznie 11 zastępów.

- Po przybyciu zastano palące się mieszkanie na parterze budynku wielorodzinnego. Po ugaszeniu pożaru ustalono, że w kuchni doszło do wybuchu gazu, który ulatniał się z kuchenki podłączonej do butli - informował dyżurny kluczborskiej straży pożarnej.

Jeden poparzony

Jak podał portal tvn24.pl, w momencie wybuchu w pomieszczeniu znajdowały się dwie osoby. Obaj mężczyźni samodzielnie wyszli na zewnątrz budynku. Jednemu z nich strażacy udzielili pierwszej pomocy, później - z poparzeniami - trafił do szpitala. Drugi poszkodowany odniósł tylko powierzchowne obrażenia.

Według informacji straży pożarnej, mieszkanie uległo zniszczeniu. Kuchnia i przedpokój to same zgliszcza. Z okien wystrzeliły szyby. W mieszkaniu w klatce obok pękła ściana w kuchni. Po ewakuacji całego budynku dwie rodziny powróciły do swoich lokali. Kilka innych musiało poszukać schronienia u swoich bliskich.

Czytaj też na tvn24

Autor: ib Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.