tvnpix
Do zdarzenia doszło w Piekarach Śląskich , Foto: KM PSP Piekary Śląskie

Dziewięciolatek potrącony przez auto. Śmigłowiec zabrał go do szpitala

W Piekarach Śląskich samochód potrącił dziewięcioletnie dziecko. Jak przekazała policja, kierujący pojazdem był trzeźwy. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.

- Na ulicy Ziętka w rejonie Parku Wolności przez kierującego volkswagenem potrącone zostało 9-letnie dziecko. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wybiegł z pobliskiego sklepu i wbiegł na jezdnię wprost pod jadący samochód. Kierujący autem 49-letni mieszkaniec Piekar posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem. Został poddany badaniu, które nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedział sierżant sztabowy Łukasz Czepkowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Dodał, że Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało dziecko do szpitala. -  Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga zabrała przytomnego, ale w ciężkim stanie z urazem głowy chłopca do szpitala - przekazał funkcjonariusz.

- Policjanci zabezpieczyli ślady, ustalili świadków. Teraz okoliczności wypadku będą wyjaśniać piekarscy śledczy - powiedział starszy sierżant Łukasz Czepkowski z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich.

Autor: jw/mj Źródło: Kontakt 24