tvnpix
Foto: Szymon.

Drzewo przewróciło się na drogę tuż przed radiowozem, 20 kolejnych było celowo naciętych

Przy drogach wojewódzkich w okolicy Kartuz (Pomorze) ktoś naciął drzewa rosnące tuż przy jezdni. Jedno z nich się przewróciło przed radiowozem. Strażacy musieli ściąć w sumie 20 drzew przy dwóch drogach, a policja szuka sprawcy. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- W czwartek po godzinie 22, gdy policjanci przejeżdżali drogą wojewódzką numer 211 przez miejscowość Kawle, nagle przed samochód, jadący tuż przed radiowozem, runęło drzewo – relacjonuje nam starszy aspirant Piotr Gdaniec, oficer prasowy kartuskiej policji.

Policjanci natychmiast zawiadomili straż pożarną i zaczęli szukać powodów powalenia drzewa. Wtedy zauważyli kolejne pnie, które były celowo przez kogoś nacięte.

Drzewa poszły pod topór

- Stwarzały ryzyko, więc musieliśmy je wyciąć. W sumie 13 drzew, które sąsiadowały z tym powalonym – przekazuje nam starszy kapitan Marek Szwaba z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Akcja trwała trzy godziny. Brało w niej udział sześć zastępów.

O godz. 6 rano na służby wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem na drodze wojewódzkiej 214

pomiędzy Puzdrowem a Tuchlinem – to kilka kilometrów od pierwszego z miejsc. W tym miejscu pod topór poszło siedem drzew.

Informację o ściętych drzewach otrzymaliśmy najpierw na Kontakt24. Internauta Szymon wysłał nam zdjęcia z komentarzem. Napisał między innymi: "Drzewa stwarzały zagrożenie. Rosły w skrajni jezdni. Zginęło przez nie wielu ludzi. Nie było urzędniczej zgody na ich usunięcie. Ktoś wziął sprawy w swoje ręce" (pisownia nieoryginalna).

Policja szuka sprawcy lub sprawców nacięć. St. asp. Gdaniec zaapelował także o pomoc do osób, które w czasie ostatnich dwóch tygodni przemieszczały się na wymienionych odcinkach dróg i mogły być świadkami podcinania przydrożnych drzew. Szczególnie o pilny kontakt proszeni są kierowcy, którzy poruszali się na wskazanych trasach samochodami wyposażonymi w kamerki.

- Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu osoby, która podcięła pnie przydrożnych drzew prosimy przekazywać do Komisariatu Policji w Sierakowicach pod telefonem 47 742 21 70 lub do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach pod telefonem 47 742 22 22 - apeluje Komenda Miejska Policji w Kartuzach.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: eŁKa/gp Źródło: TVN24 Pomorze/Kontakt24