tvnpix
Foto: Kalisz24 INFO

Auto zderzyło się z cysterną. Zmarło półtoraroczne dziecko

Policja wyjaśnia okoliczności zderzenia auta osobowego z cysterną w Pamięcinie (Wielkopolskie). W zdarzeniu ucierpiała 30-letnia kobieta i jej półtoraroczna córeczka. Dziewczynki nie udało się uratować. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na drodze wojewódzkiej numer 442 w Pamięcinie na prostym odcinku czołowo zderzyły się renault i cysterna wywożąca nieczystości.

- Zgłoszenie o zderzeniu cysterny i auta otrzymaliśmy około godziny 11.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta jadąca renault z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z cysterną. W zdarzeniu brał też udział kierowca volkswagena, który jechał przed renault i w tym samym momencie próbował skręcić w lewo - relacjonowała młodsza aspirant Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

Dziecko zmarło w szpitalu

W zdarzeniu ucierpiała trzydziestoletnia kobieta oraz jej dziecko. - Zarówno kierująca, jak i podróżujące z nią dziecko w stanie ciężkim zostali zabrani do szpitala - powiedział młodszy brygadier Radosław Marek, dyżurny straży pożarnej w Kaliszu.

Te informacje potwierdził rzecznik szpitala w Kaliszu. - Stan poszkodowanych jest ciężki. Kobieta przebywa na OIOM-ie, natomiast dziecko zostanie przetransportowane do Centrum Zdrowia Dziecka w Łodzi - poinformował Paweł Gawroński, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Późnym wieczorem dziewczynka zmarła.

Czytaj też na tvn24.pl

 

Autor: aa/gp Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.