tvnpix
Do zdarzenia doszło w Nysie, Foto: papisp

76-latek potrącił 17-latka na przejściu dla pieszych. "Nie zachował ostrożności"

Starszy kierowca nie zatrzymał się przed nastolatkami wchodzącymi na pasy i wjechał w jednego z nich. Chłopak trafił do szpitala, a mężczyzna stracił prawo jazdy. Do zdarzenia doszło w Nysie (Opolskie). Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek przed godziną 11 na ulicy Prudnickiej w Nysie. 

Na filmie, który otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać nastolatków zbliżających się do przejścia dla pieszych. Dwóch z nich, widząc nadjeżdżający z lewej strony samochód, stanęło , ale trzeci najprawdopodobniej nie zorientował się, że kierowca nie zatrzyma się przed pasami, na skutek czego audi wjechało w 17-latka, który upadł na jezdnię.

Trafił do szpitala

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 76-latek nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu. 17-latek został zabrany do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowała sierżant sztabowa Marta Kublin z Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Zatrzymali kierowcy prawo jazdy, ale odstąpili od ukarania go na miejscu. Jak wyjaśniła policjantka do sądu najprawdopodobniej skierowany zostanie wniosek o ukaranie mężczyzny.

Czytaj też na tvn24.pl.

Autor: ib, dk/ tam Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl