tvnpix
Foto: Robert

Rozszczelniony zbiornik i wyciek

Siedem zastępów straży pożarnej, w tym grupa ratownictwa chemicznego, interweniowało na jednym z osiedli w Pruszczu Gdańskim (Pomorskie), gdzie doszło do rozszczelnienia zbiornika oraz wycieku prawdopodobnie kwasu solnego. Jak uspokajała straż pożarna, nie było zagrożenia dla mieszkańców i środowiska. Pierwsze informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wycieku doszło w niedzielę rano w jednej z firm, która mieści się przy ulicy Lawendowej.

- W firmie był wyciek prawdopodobnie kwasu solnego. Wyciek był niewielki, jest neutralizowany. Rozszczelnił się zbiornik - przekazał redakcji Kontaktu 24 dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Pruszczu Gdańskim.

Wyciek nie zagraża środowisku, ani ludziom. Zgłoszenie otrzymaliśmy o 6.32, na miejsce zostało zadysponowanych siedem zastępów. Grupa chemiczna z Gdyni ma niedługo zakończyć działania - przekazał oficer dyżurny przed godziną 10.

Ewakuacja

Strażak dodał, że kilka osób zostało ewakuowanych. - Ze względów bezpieczeństwa, żeby nic się nie stało, parę osób z firmy i z pobliskich domów zostało ewakuowanych. Niebawem te osoby będą mogły wracać na stanowiska pracy i do domów - powiedział.

Na miejsce udali się również policjanci, którzy zabezpieczli miejsce zdarzenia. - Główne działania polegające na neutralizacji i zmniejszeniu zagrożenia prowadzą strażacy. Zgłoszenie dziś rano o wycieku substancji niebezpiecznej - przekazał sierżant sztabowy Karol Kościuk, oficer prasowy z KPP w Pruszczu Gdańskim.

Jak przekazał oficer dyżurny z KP PSP w Pruszczu Gdańskim, działania strażaków się zakończyły o godzinie 11.

Autor: dk/popi