tvnpix
Do zdarzenia doszło w pobliżu wsi Klików , Foto: TVN 24

Rozbił się motoszybowiec. Zginął pilot

Motoszybowiec rozbił się na terenie leśnym w pobliżu Klikowa (Lubuskie). Jak podaje straż, maszyna uderzyła dziobem w ziemię. Z kabiny wyciągnięto mężczyznę, obywatela Niemiec. Nie udało się go uratować. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.
starszy kapitan Krzysztof Kominek ze straży pożarnej o wypadku Źródło: TVN 24

Zgłoszenie wpłynęło do policji około godziny 14:25. - Doszło do wypadku lotniczego w pobliżu miejscowości Klików w powiecie żagańskim - przekazał sierż. szt. Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

"Cały przód jest roztrzaskany"

Straż pożarna podaje, że do wypadku doszło na terenie leśnym, a motoszybowiec - a nie awionetka, jak wcześniej informowano - uderzył dziobem w ziemię.

- Cały przód jest roztrzaskany, więc nie wiadomo, jaki to jest model maszyny - mówił w rozmowie z nami starszy kapitan Maciej Iwko z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Z kabiny wyciągnięto mężczyznę, obywatela Niemiec. Miał 64 lata. Leciał sam. Niestety nie dawał on oznak życia. Motoszybowiec również miał niemieckie oznaczenia.

Na miejscu pracują wszystkie służby, powiadomiona została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Autor: mj//ank