tvnpix
Śmiertelny wypadek w Łodzi, Foto: JCunie

Rowerzystka zginęła pod tramwajem. "Przejeżdżała na czerwonym świetle"

25-letnia rowerzystka zginęła po potrąceniu przez tramwaj. Kobieta prawdopodobnie przejeżdżała przez torowisko na czerwonym świetle. Informację i zdjęcie z Łodzi dostaliśmy na Kontakt 24.

 

Do wypadku doszło po godzinie 15 na skrzyżowaniu ulic Aleksandrowskiej z Bielicową. Kobieta przejeżdżała przez przejazd dla rowerzystów, który przecinał tory tramwajowe.

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 25-latka miała czerwone światło - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Jak dodał, kobieta została potrącona przez tramwaj linii 12, który jechał w kierunku centrum miasta.

Niestety, 25-latki nie udało się uratować. - W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła - mówił kom. Kolasa. Motorniczy był trzeźwy.

Nie kursują tramwaje

Na miejscu oprócz policji, pracuje też straż pożarna. Dźwig MPK podniósł tramwaj.

Jak informuje asp. Marzanna Boratyńska z Komendy Miejskiej Policji, nie kursują tramwaje w stronę centrum. Dla podróżnych uruchomiono komunikację zastępczą. Zablokowany jest również jeden pas jezdni w stronę centrum. - Utrudnienia potrwają do czterech godzin - zaznaczyła po godz. 16.30 asp. Boratyńska.

Autor: ank/aw