tvnpix
Prom płynął do szwedzkiego Ystad, Foto: Daniel SZYSZ eswinoujscie pl

Prom zawrócił do Świnoujścia. "Jeden z pasażerów zasłabł"

Prom Unity Line, który płynął do Szwecji, musiał zawrócić do Świnoujścia (woj. zachodniopomorskie). Jak informuje przewoźnik, jeden z pasażerów zasłabł i wymagał pomocy lekarskiej. Informacje oraz nagranie dostaliśmy na Kontakt 24.

Prom opuścił port w Świnoujściu zgodnie z rozkładem o godz. 13. - Płynął do Ystad w Szwecji - przekazał nam Jarosław Kotarski, dyrektor operatora promowego Unity Line.

- Jeden z pasażerów zasłabł. To mężczyzna - relacjonował Kotarski. - Po skonsultowaniu się z Medical Radio (system radiostacji dla załóg statków, pozwalający na telekonsultację medyczną - przyp. red.) podjęto decyzję o powrocie do portu - wyjaśniał.

Jak dodał Kotarski, była to najszybsza i najprostsza droga, by udzielić mężczyźnie fachowej pomocy.

Trafił do szpitala

Po około 30 minutach od wypłynięcia, prom zawrócił do portu w Świnoujściu. - Pasażer został oddany w ręce służb medycznych i karetką zabrany do szpitala - mówił Kotarski.

Jak poinformował dyrektor Unity Line, jednostka natychmiast odpłynęła w kierunku Szwecji. Bliższe informacje na temat stanu zdrowia pasażera, któremu udzielono pomocy, nie są na razie znane.

Autor: kab/ja