tvnpix
Foto: stevenlodz

"Rajd Rycerzy" w Łodzi. Reporter 24 na spotkaniu z US Army

Amerykański sprzęt wojskowy mogli oglądać na ulicach swojego miasta mieszkańcy Łodzi. Na miłośników militariów czekały między innymi transportery opancerzone i samochody humvee. Zdjęcia i filmy z tego niecodziennego zdarzenia na Kontakt 24 nadesłał stevenlodz.

 

Na zdjęciach nadesłanych przez Reportera 24 stevenlodz widzimy, że pokaz wojskowego sprzętu zainteresował wielu mieszkańców Łodzi.

Ludzie z zaciekawieniem zbierali się przy żołnierzach US Army, których sprzęt został wystawiony w Pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej. Na własne oczy zobaczyć można było wozy opancerzone stryker, pojazdy wielozadaniowe humvee oraz pojazdy wspierające.


- To akcja promująca armię amerykańską, która przebywa w Polsce, ale także specjalna operacja, która ma pokazać swobodę przemieszczania się żołnierzy amerykańskich w ramach krajów NATO - relacjonowała reporterka Faktów TVN Katarzyna Pasikowska-Poczopko.

Przejazd Amerykanów przez Łódź to część "Rajdu Rycerzy", który rozpoczął się 22 lutego. 30 amerykańskich pojazdów wojskowych przejedzie w trzech kolumnach na poligon na Podkarpacie.
Amerykańscy żołnierze w ciągu ostatnich 12 miesięcy kilkukrotnie spotykali się z mieszkańcami polskich miast, m.in. w Białymstoku, Drawsku Pomorskim, Sandomierzu, Rzeszowie i Toruniu.

Czytaj więcej w portalu tvn24.pl

 

Autor: pk, sc/ja, popi Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24