tvnpix
Foto: Jasienniczanka

Pożar zbiorników z olejem napędowym. 20 zastępów w akcji

20 zastępów straży walczyło z pożarem zbiorników z olejem napędowym we wsi Jasienica (woj. śląskie). Jak informują służby, trzy osoby zostały poszkodowane, w tym dwie trafiły do szpitala z poparzeniami. Informację i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar wybuchł w jednym z budynków gospodarstwa we wsi Jasienica. Na miejscu pojawiło się 20 zastępów strażackich oraz zastęp chemiczny.

- Zgłoszenie dostaliśmy około godz. 9.30 - poinformowała kpt. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy straży pożarnej w Bielsku Białej. - Paliło się w budynku gospodarczym o powierzchni stu metrów kwadratowych. Płonęły cztery zbiorniki z olejem napędowym, każdy po tysiąc litrów - relacjonowała. - Strażacy bronili też budynków, które stały w pobliżu, to się udało. Na miejscu panowało duże zadymienie - mówiła.

Trzy osoby poszkodowane

Jak powiedziała nam kpt. Pokrzywa, dwie osoby zostały poparzone, natomiast trzecia wymagała pomocy psychologa. - Te osoby trafiły do szpitala z poparzeniami dłoni i tułowia. To mieszkańcy tego gospodarstwa - tłumaczyła.

- Strażacy przepompowali olej do innych zbiorników, żeby zminimalizować ryzyko wycieku substancji do gruntu. Część oleju przedostała się do ziemi na głębokość około 5 centymetrów. Ziemia ta została zebrana koparką i przekazana do utylizacji - dodała rzeczniczka straży.

Działania strażaków zakończyły się przed godziną 14.

Autor: ak,kab/popi