tvnpix
Foto: Redakcja Sieradz to my

Pożar w kamienicy. Dwie osoby zginęły, pięć osób w szpitalu

Dwie osoby zginęły, pięć osób zostało poszkodowanych w wyniku pożaru w Zduńskiej Woli (Łódzkie). Ogień pojawił się w jednym z lokali mieszkalnych w starej kamienicy. Łącznie w akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvn24.pl

Starszy kapitan Łukasz Aleksandrowicz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli przekazał, że zgłoszenie o pożarze na ulicy Łaskiej straż otrzymała pół godziny po północy.

- Ogień objął lokal mieszkalny w starej kamienicy. W wyniku pożaru pięć osób zostało poszkodowanych i przewiezionych do szpitala. Niestety dwie osoby, znajdujące się w lokalu objętym pożarem, zmarły. 15 osób zostało ewakuowanych - poinformował strażak.

Pracowało 11 zastępów straży

- Na miejsce od razu zadysponowano cztery zastępy straży. Po dojeździe na miejsce okazało się, że zorganizowane środki są niewystarczające i zadysponowano kolejne zastępy. Łącznie przy pożarze pracowało 11 zastępów - cztery z PSP i siedem z OSP. Działania strażaków nadal trwają. Zastępy kontrolują pogorzelisko - dodał st. kpt. Aleksandrowicz.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

Tragiczny pożar w Zduńskiej Woli
Autor: ek/ak