tvnpix
Foto: LukaszPiekarySlaskie

Pożar w bloku. Dwóm osobom udało się uciec, trzecia zginęła

Pożar wybuchł w mieszkaniu na drugim piętrze. W środku znajdowały się trzy osoby. Dwóm z nich udało się opuścić mieszkanie o własnych siłach, jedna pozostała w środku. 62-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Informację o pożarze w Piekarach Śląskich oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar wybuchł w sobotę przed godziną 16 na Osiedlu Powstańców Śląskich.

- O 15.37 otrzymaliśmy wezwanie do pożaru mieszkania na drugim piętrze. Po przyjeździe potwierdziło się, że pożarem objęte jest to mieszkanie. W środku przebywały trzy osoby, dwie z nich zdołały opuścić budynek przed przybyciem jednostek straży pożarnej, a jedna pozostała w środku. Z pozostałych mieszkań ewakuowano jeszcze dodatkowo sześć osób - przekazał młodszy kapitan Arkadiusz Bryszkowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

Zginęła jedna osoba

Strażak powiedział, że w wyniku pożaru zginęła jedna osoba. - Po wejściu do środka mieszkania, strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Miał 62 lata - mówił.

Młodszy kapitan Bryszkowski zaznaczył, że działania gaśnicze się już zakończyły. - Strażacy jeszcze sprawdzili mieszkania na obecność tlenku węgla, aby pozostali lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań - dodał.

Na miejsce przyjechała także policja i prokurator.

Autor: dk/ak Źródło: Kontakt 24