tvnpix
Pożar pustostanu, kobieta nie żyje, Foto: Tomasz Reporter

Pożar pustostanu. Jedna osoba nie żyje

Podczas przeszukania pogorzeliska strażacy znaleźli zwęglone ciało kobiety. W pożarze domu jednorodzinnego w Warszawie poszkodowany został również mężczyzna. Z oparzeniami trafił do szpitala. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w budynku przy ulicy Bukowieckiej w Warszawie. Jak podał kpt. Wojciech Kapczyński z biura prasowego straży pożarnej, zgłoszenie o pożarze wpłynęło po godzinie 9.

- To pożar domu rodzinnego, pustostanu - poinformował. I dodał, że po przybyciu służb na miejsce stwierdzono otwarty pożar całego budynku w rozwiniętej fazie.

Przedstawiciel straży poinformował, że w wyniku pożaru zginęła jedna osoba. - Podczas przeszukania pogorzeliska strażacy znaleźli zwęglone ciało kobiety - powiedział kpt. Kapczyński.

Jak podała Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji VI, w pożarze ucierpiał też 43-letni mężczyzna. Z poparzeniami trafił do szpitala.

"Z domu unosił się obfity dym"

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, który informował po godzinie 10, że pożar został opanowany. - Tli się jednak źródło ognia, bo z domu unosi się obfity dym. Strażacy starają się tam dotrzeć - relacjonował.

Z naszą redakcja skontaktował się też pan Paweł, który pomagał w ewakuacji jeszcze przed przybyciem strażaków. - Pożar był straszliwie rozwinięty. Wszedłem do środka razem ze strażnikiem miejskim. Udało się uratować dwie osoby, choć jedna z nich jest bardzo poparzona - opowiadał nam. - Całą koszulkę mam w kroplach papy - dodał.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: ab/pm Źródło: TVN Warszawa

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.