tvnpix
Pożar pensjonatu w Nałęczowie (Lubelskie)

Pożar pensjonatu, częściowo zawalił się dach

Ponad 20 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej walczyło z pożarem pensjonatu w Nałęczowie (woj. lubelskie). Jak przekazały służby, pożar wybuchł na poddaszu. Dach nad połową budynku się zawalił. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformowała komisarz Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Puławach, do pożaru doszło w sobotę (20 maja) po godzinie 6 w Nałęczowie przy ul. Kolejowej. - Zgłoszenie otrzymaliśmy od właścicieli pensjonatu, którzy zauważyli ogień. W akcji uczestniczą jednostki z całego powiatu - mówiła.

Czytaj też na tvn24.pl

Ogień objął całe poddasze. Policjantka dodała, że połowa dachu zawaliła się.

W pożarze nikt nie odniósł obrażeń. - W budynku przebywało 20 osób. Właściciele pensjonatu zdołali ewakuować wszystkich gości i pracowników - przekazała mundurowa.

Akcja trwał do wieczora

W akcji brało udział ponad 20 zastępów OSP, PSP i ZSP Azoty, z powiatów: puławskiego, lubelskiego i opolskiego. W rejonie działań straży pożarnej występowały utrudnienia w ruchu, miejsce zabezpieczała policja.

Po godzinie 13 strażacy z OSP KSRG Markuszów przekazali, że sytuacja jest opanowana.

Przyczyny pożaru na razie nie są znane, będzie to ustalane przez służby. - Dopiero kiedy eksperci powiedzą, że można bezpiecznie wejść na teren zdarzenia, rozpoczniemy nasze działania - powiedziała komisarz Ewa Rejn-Kozak.

Jak przekazał po godzinie 21 dyżurny puławskiej straży, akcja na miejscu zakończyła się.

Autor: ms/gp/dk Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl