tvnpix
Pożar kamienicy w Tczewie
Aktualizacja:

Pożar na poddaszu kamienicy. Budynek nie nadaje się do użytku

Ogień pojawił się na poddaszu kamienicy w Tczewie (Pomorskie). Nie ma osób poszkodowanych. Konieczna była ewakuacja dwóch sąsiadujących budynków. Nagranie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 19.21.

- Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego przy ulicy Pomira. Poddasze było nieużytkowane. W kamienicy przebywało siedem osób, zostały ewakuowane. Nikt nie został poszkodowany. Na wszelki wypadek ewakuowaliśmy też osoby zamieszkujące kamienicę obok, czyli dwadzieścia cztery osoby - przekazał młodszy kapitan Konrad Majewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.

Strażak zaznaczył, że jest to stara kamienica. - Dla tych siedmiu osób ewakuowanych urząd miasta przysłał autokar. Na razie w nim siedzą. Jest obecna pani z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i zbiera informacje. Nie wiadomo ile z tych osób będzie mogła wrócić do mieszkań, o ile w ogóle. Opiekę nad tymi osobami przejmie już MOPS - mówił.

Decyzja o nieużytkowaniu budynku

Późnym wieczorem, młodszy kapitan Konrad Majewski przekazał, że działania strażaków zakończyły się przed godziną 23. - Pracownicy urzędu miasta dostarczyli na miejsce zdarzenia folie ochronne, deski i gwoździe. Strażacy zabezpieczyli dach - mówił.

Dodał, że decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, budynek nie może być użytkowany. - Konstrukcja dachowa została sprawdzona przez strażaków i inspektora budowlanego, który podjął decyzję o nieużytkowaniu budynku - powiedział.

Strażak zaznaczył, że osoby ewakuowane z budynku, w którym był pożar, nie mogły wrócić do swoich mieszkań. - Te siedem osób zorganizowało sobie noclegi we własnym zakresie. Natomiast w budynku obok strażacy sprawdzili każde mieszkanie detektorami i te dwadzieścia cztery osoby wróciły do swoich mieszkań - wyjaśnił.

Autor: dk/mj Źródło: Kontakt 24