tvnpix
Pożar mieszkania w Łodzi

Pożar mieszkania. Mężczyzna wyskoczył przez okno

W bloku przy ulicy Łagiewnickiej w Łodzi wybuchł pożar. Trzy osoby zostały ewakuowane, a jeden mężczyzna wyskoczył przez okno z płonącego mieszkania. Nagranie z akcji gaśniczej otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Informację o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt 24. Potwierdził ją młodszy kapitan Łukasz Górczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

- Zgłoszenie wpłynęło do komendy o 12:38. Paliło się mieszkanie na pierwszym piętrze bloku przy ulicy Łagiewnickiej 96 - przekazał strażak.

Ewakuowani mieszkańcy

Górczyński poinformował, że z mieszkania na pierwszym piętrze wyskoczył przez okno mężczyzna. Z poparzeniami ciała trafił do szpitala. - Gdy strażacy dojechali na miejsce, mężczyzna znajdował się przed budynkiem. Był przytomny, ale uległ poparzeniom. Mężczyzna został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Z pozostałych mieszkań ewakuowano trzy osoby. Nic im się nie stało - przekazał rzecznik.

Działania straży zakończyły się po godzinie 14. - W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej. Mieszkanie uległo spaleniu - dodał młodszy kapitan Górczyński.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: dk,ek,wini Źródło: Kontakt 24 / tvn24.pl