tvnpix
Pożar w Ełku, Foto: Marcin F, Kontakt 24

Pożar galerii. Dach w ogniu

W Ełku na Mazurach we wtorkowy wieczór zapalił się dach galerii handlowej. Przed północą pożar został opanowany. Policja nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Nagranie i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło we wtorek po godzinie 22. Rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, starszy kapitan Grzegorz Różański przekazał, że pożar przy ulicy Mickiewicza w Ełku jest rozwinięty, ogień objął dach galerii o wymiarach 75 na 15 metrów.

Czytaj też na tvn24.pl

Galeria handlowa jest zlokalizowana w ścisłym centrum miasta, mieści się tam około 20 lokali handlowych. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z dwóch powiatów. Na miejsce wyjechała też grupa operacyjna komendanta wojewódzkiego PSP.

Prezydent Ełku: dach spłonął momentalnie

Przed północą rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, starszy kapitan Grzegorz Różański poinformował, że pożar w galerii handlowej jest już opanowany i trwa dogaszanie. - Spaleniu uległ dach budynku, pożar nie przedostał się na niższe kondygnacje - dodał.

- Na tę chwilę nie mamy żadnych informacji, żeby jakaś osoba została poszkodowana w tym pożarze - powiedziała młodsza aspirant Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

Do pożaru odniósł się w nocy w mediach społecznościowych prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. "W budynku nikogo nie było" - napisał. Jak relacjonował, "dach spłonął momentalnie w niecałe pół godziny, pomimo szybkiej akcji straży, ale ogień nie przedostał się na niższe kondygnacje".

Autor: adso Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24